Проєкти відділів бібліотеки

🔸Проєкт «Книга йде до читача» (відділ комплектування)

Мета: збереження звички і потреби в читанні, як життєвої стратегії, шляхом придбання сучасної україномовної літератури і ознайомлення з нею.

🔸Проєкт «Мистецька палітра» (відділ літератури з питань мистецтва).

Мета: популяризація кращих надбань вітчизняних та світових шедеврів, збагачення мистецько-культурного смаку, пробудження особистісно-позитивного ставлення до мистецьких цінностей.

🔸Проєкт «Цікавий світ професій» (відділ виробничої літератури).

Мета: привернення уваги молоді до питання важливості вибору майбутньої професії; формування в них свідомого й відповідального ставлення до цього вибору;  розширення їх уявлення про різноманітність існуючих професій.

🔸Проєкт «Україна: від подиху століть до сьогодення» (відділ читальних залів).

Мета: сприяння вихованню у молодого покоління національно-патріотичних почуттів; формування поваги до культурного та історичного минулого України; допомага у  розвитку національної, правової свідомості і самосвідомості, громадянської, соціальної відповідальності, готовності працювати в ім’я розквіту України;  зміцнення знаннь державної мови та  виховання високих моральних якостей особистості.

🔸Проєкт  «Україна – ЄС #шляхвідсерцядосерця» (інформаційно-бібліографічний відділ)

Мета: інформування молоді про шлях України до вступу в ЄС; поширення знаннь, які сприятимуть формуванню громадянської культури на основі європейських принципів та цінностей.

🔸Проєкт «Історична Волинь» (відділ краєзнавчої роботи).

Мета: створення бібліографічної бази даних (ББД), та бази даних (БД) повнотекстових документів, які відображають відомості про історичну Волинь, надання широкого доступу до неї через мережу Інтернет з залученням джерельної бази обласних універсальних наукових бібліотек міст Житомира, Луцька, Рівного, Тернополя, Хмельницького та обласних краєзнавчих музеїв.

🔸Проєкт «Пройдімося рідним містом!» #Бібліотека – Місто – Музей (відділ краєзнавчої роботи).

Мета: поєднання наукових, пізнавальних, історичних досліджень про місто Луцьк; формування у людей любові до рідного краю; виховання дбайливого ставлення до пам’яток культури і архітектури шляхом пізнання його минулого і сьогодення.

🔸Проєкт «Читачі рекомендують» (відділ міського абонементу).

Мета: розширення комунікаційного простору читачів; ріст мотивації читання; уміння вирізняти якісну літературу; сприяння розвитку інтелектуальних здібностей користувачів; різностороннє збагачення читацьких уподобань.

🔸Проєкт «Досвід бібліотек Волині: вивчаємо та впроваджуємо» (науково-методичний відділ).

Мета: вивчення досвіду роботи публічних бібліотек Волині, впровадження кращих практик та популяризація діяльності бібліотечних установ у всесвітній мережі інтернет.

🔸Проєкт «Якісні бібліотечні послуги – жителям громад Волині» (відділи науково-методичний та автоматизації і комп’ютерних бібліотечних технологій).

Мета: модернізація змісту діяльності бібліотечних установ для надання жителям громад Волині якісних бібліотечних послуг.

🔸Проєкт «Навчаємося інноваційно – удосконалюємося професійно» (науково-методичний відділ).

Мета: формування навичок та вмінь з інформаційної, медійної та цифрової грамотності у бібліотечних працівників області.

🔸Проєкт «Бібліотеки – хаби цифрової освіти» (відділи науково-методичний та автоматизації і комп’ютерних бібліотечних технологій).

Мета: підвищення рівня цифрової грамотності бібліотечних працівників області, надання методичної та практичної допомоги в організації роботи бібліотек – Хабів цифрової освіти.

🔸Проєкт «Книга і навколо неї» (відділ обробки літератури і організації каталогів).

Мета: популяризація читання, популяризація  фондів бібліотеки.

🔸Проєкт «Психоедукація» (відділ автоматизації і комп`ютерних бібліотечних технологій)

Мета: збільшення саморозуміння (допоможе читачам та працівникам краще розуміти власні емоції, думки і поведінку, що сприяє особистісному розвитку); психологічна підтримка (знання психології може бути корисним для самопідтримки і надання допомоги оточуючим, що переживають труднощі); професійний розвиток (у багатьох сферах, включаючи освіту, бізнес, медицину та соціальну роботу, знання психології є важливим аспектом для загального розвитку і взаємодії з оточуючими); соціальні навички (вдосконалення вмінь взаємодії з іншими, покращення комунікаційних навичок та встановлення позитивних відносин для працівників та читачів); розвиток резильентності (надання конкретних методів та стратегій для ефективного подолання стресових ситуацій на роботі і міжособистісних проблем); попередження психічних проблем.

🔸Проєкт «Бібліотека здоров’я» (відділ наукової медичної літератури)

Мета: надання користувачам бібліотеки практичних рекомендацій та ресурсів, які допоможуть знайти шлях до психологічного відновлення швидко, безпечно та безоплатно.

🔸Проєкти «Скарбниця Культури: рідкісні книги у фонді бібліотеки» та «Дотик до слова: книги у шрифті Брайля» (відділ зберігання основного фонду).

Мета: збереження та популяризація рідкісної книги як важливої частини культурної спадщини, що знаходиться у фондах бібліотеки

🔸 «Дотик до слова: книги у шрифті Брайля» (відділ зберігання основного фонду).

Мета: популяризація книг для людей з вадами зору, що містяться у фондах бібліотеки.

🔸Проєкт «Тенденції і можливості» (відділ обліку та маркетингу).

Мета: залучення нових користувачів, партнерів, спонсорів; інформуванняи про можливості і досвід бібліотеки; розширення комунікаційного простору.

🔸Проєкт «Письменники в прямому етері» (відділи обліку та маркетингу, автоматизації і комп’ютерних бібліотечних технологій).

Мета: популяризація сучасної української літератури: зацікавлення широкої аудиторії творчістю сучасних письменників, відкриваючи нові імена та книги; розвиток діалогу між письменниками та читачами, створення платформи для спілкування, де читачі зможуть поставити питання авторам та отримати відповіді, які їх цікавлять.