Волинська державна обласна універсальна наукова бібліотека імені Олени Пчілки

Звіт

 

Звіт директора

Волинської державної обласної універсальної наукової

бібліотеки імені Олени Пчілки за 2019 рік

Стасюк Людмили Антонівни

 

Упродовж минулого року мої зусилля як директора установи обласної комунальної власності були спрямовані на виконання статутних вимог, зміцнення матеріальної бази бібліотеки, пошук додаткових джерел фінансування. У відповідь на лист до голови обласної ради Палиці І.П. від 16.07.2019 №198/01-07 про нагальні потреби книгозбірні обласною радою виділено 350 тис. грн на передплату 2020 року і придбання книг (у І півріччі через брак коштів одержували лише 30 назв місцевих видань. Нині ж завдяки підтримці обласної ради репертуар складає 302 назви газет, журналів (сума передплати – 363,6 тис. грн). Проведено поточний ремонт котельні (9998,00 грн). У межах існуючої штатної чисельності (92 особи), з метою ефективного використання інженерних мереж та приміщення запроваджено посаду головного інженера і додатково 0,5 посадового окладу електромонтера з ремонту устаткування. Надано платних послуг в обсязі 53938 грн.

Завершено процес реорганізації шляхом приєднання Волинської обласної наукової медичної бібліотеки на правах відділу. 19 липня 2019 року відбулося остаточне припинення цієї юридичної особи та реєстрація нового статуту Волинської ДОУНБ імені Олени Пчілки з урахуванням нових змін.

Виготовлено в ІІ кварталі проєктну документацію на роботи з обладнання приміщення автоматичною пожежною сигналізацією, системою оповіщення про пожежу, управління евакуацією людей та устаткування, передавання тривожних сповіщень (вартість - 508910 грн).

Працювала над піднесенням наукового, творчого потенціалу бібліотеки. Програма спільної з Волинським краєзнавчим музеєм наукової конференції „Олена Пчілка, Леся Українка і родина Косачів в історії української та світової культури” (25-26 червня 2019) включила 2 мої виступи: „Науково-практична конференція „Олена Пчілка і Волинь (29-30 червня 1999 року) крізь призму часу” та „Волинська обласна організація Української бібліотечної асоціації і спорудження пам’ятника Олені Пчілці у Луцьку”. Також взяла участь у конференції з нагоди 90-річчя Волинського краєзнавчого музею 14 червня 2019 р. з темою виступу: „Співпраця Волинської ДОУНБ імені Олени Пчілки і Волинського краєзнавчого музею”.

При підготовці чергового „Календаря знаменних і пам’ятних дат Волині на 2020 рік” готувала до друку тексти та здійснювала редагування. Також підготувала до цього випуску статтю „15 листопада 65 років від дня народження С.А.Овдієвич – заслуженого працівника культури України, директора Любомльської міської публічної бібліотеки”.

Призначалася Міністерством культури України головою державної кваліфікаційної комісії в Волинському коледжі культури і мистецтв імені І.Ф.Стравінського (11-18 червня 2019 року).

Сприяла якісному формуванню замовлення від Волинської області щодо закупівлі книг за кошти державного бюджету. Після отримання бібліотекою 16676 прим. (551 назва) від Українського інституту книги організовувала колектив на оперативний розподіл та вивезення до Нового 2020 року. Вела перемовини з гуманітарними відділами ОТГ та публічними бібліотеками. Для представників громад презентувала книжкову виставку „Український інститут книги – бібліотекам Волині” 27 грудня. Як член експертної ради з питань видавничої справи брала участь в ухваленні рішень про надання авторам фінансової підтримки (всього – 6 назв). Залучала працівників структурних підрозділів бібліотеки до розподілу книг місцевих авторів (2328 примірників).

Націлювала колектив на вирішення творчих завдань у здійсненні активної соціокультурної діяльності. Всього проведено 418 заходів, що мали значний резонанс у волинській громаді. Співпрацювала з обласною організацією Національної спілки письменників України, обласною організацією Національної спілки журналістів України, університетами ІІІ віку, національно-культурними товариствами (польської культури імені Т.Костюшка, „Товариством німців Волині”, громадою прогресивного іудаїзму, „Волинською ветеранською спілкою політв’язнів і репресованих”, „Волинським союзом українок” ). Побувала на вшануванні страчених поляками українців в с. Пшебраже разом з „Волинською ветеранською спілкою політв’язнів і репресованих” 31 серпня. Була автором сценаріїв – вечора вшанування директорки Галини Кухарської, зустрічі з ветеранами-репресованими „Відповідь нескорених народові”, презентацій книг Олександра Середюка „Український рік”, Ярослава Федорчука „Афоризми”, збірника про Голодомор 1946-1947 рр. „Голод 1946-1947 рр.: колективна пам’ять” (спільно з А.І.Бондарчуком), урочистостей до Всеукраїнського дня бібліотек 30 вересня, вечора пам’яті Заслуженого журналіста України Анастасії Філатенко. Була автором і ведучою вечора книги Мирона Козака „Два світи Василя Іваничука”, модератором художніх виставок у бібліотеці – карикатур Олега Гуцола (Білорусь-Україна), книжкової графіки Лесі Каспрук, коміксів – у рамках Всеукраїнського жіночого історико-культурного проєкту „Княжна Ольга „Мальована стрічка” (спільно з мисткинею Тетяною Токарєвою з Володимира-Волинського) та ін.

Утверджуючи імідж Волинської ДОУНБ імені Олени Пчілки як єдиного регіонального методичного центру, сприяла проведенню науково-методичним відділом навчання бібліотекарів новостворених ОТГ. Організовано: 2 семінари – на базі публічної бібліотеки Любомльської міської ОТГ та на базі Жидичинської ОТГ, 5 тренінгів, з них – з питань співпраці з засобами масової інформації всеукраїнського рівня з участю працівників мас-медіа Волині О.Шарути, М.Ватащука та представниками бібліотек громад (липень). Піар-клубом бібліотек Волині здійснюється моніторинг повідомлень інтернет- та друкованих джерел.

Забезпечила роботу з моделювання мережі публічних сервісів бібліотек (листопад) та моніторинг існуючої мережі бібліотечних закладів. Мною відредаговано та підготовлено до друку 4 випуски методико-бібліографічних матеріалів для бібліотек області. Сприяла організації презентації книги „Волинський небесний батальйон” та зустрічей письменника, журналіста Є.Я.Хотимчука в Нововолинську, Локачах, Ковелі та інших містах. Надавала індивідуальні консультації директорам публічних бібліотек. Виступала на курсах підвищення кваліфікації державних службовців.

29 листопада 2019 р. побувала в прямому ефірі телеканалу „АВЕРС”. В ході розмови обговорювалося питання перспектив розвитку бібліотечної галузі Волині в ракурсі завдань, поставлених під час виїзного засідання комітету Верховної Ради з питань інформаційної політики та духовності.

Брала участь у зйомках документального фільму про Івана Корсака (12 канал).

Виїжджала в м. Київ для участі в семінарі на базі Українського інституту книги (22 лютого) та в науковій конференції, організованій Національною бібліотекою імені Ярослава Мудрого (21-22 травня).

  

 

Директорка Людмила Стасюк