Волинська державна обласна універсальна наукова бібліотека імені Олени Пчілки

Історична Волинь

Корпоративний проект ”Історична Волинь”.

До участі в проекті Волинська ДОУНБ ім. Олени Пчілки долучилася в 2007 році.

Метою проекту «Історична Волинь» є створення бібліографічної бази даних (ББД) та електронної бази даних (ЕБД) повнотекстових документів, праць істориків-краєзнавців, вчених, які відображають відомості про історичну Волинь, надання широкого доступу до неї через мережу Інтернет з залученням джерельної бази обласних універсальних наукових бібліотек міст Житомира, Луцька, Рівного, Тернополя, Хмельницького, обласних краєзнавчих музеїв та обласних архівів на засадах корпоративної діяльності працівників цих установ, доступ до яких створено на однойменному сайті ”Історична Волинь” (http://istvolyn.info).

 

Історична Волинь у даному проекті розглядається як частина території, яка охоплює адміністративно-територіальну одиницю колишньої Волинської губернії (1707 р.) і нинішніх Волинської, Рівненської, Житомирської, частини Тернопільської, Хмельницької областей, території Білорусії (Брестська обл.) і Польщі.

Бібліографічну базу даних історичних джерел у Волинській ДОУНБ імені Олени Пчілки формує відділ краєзнавчої роботи. Відповідальним працівником здійснюється своєчасне надання інформації до корпоративної бази в м. Рівне. Регулярно також поповнюються новими матеріалами такі розділи корпоративної електронної бібліотеки, як «новини», «читальний зал», «фотогалерея», тощо.

Доступ до ЕБД «Історична Волинь», що вміщує джерела Волинської ДОУНБ імені Олени Пчілки, здійснюється через електронний каталог на сайті бібліотеки.