Волинська державна обласна універсальна наукова бібліотека імені Олени Пчілки

Пункт доступу громадян до інформації органів державної влади (ПДГ)

Пункт доступу громадян до інформації органів державної влади (ПДГ)

 

Створено у відділі читальних залів у 20011 р.

 

Пункти Доступу Громадян– це інформаційні Центри, відкриті у бібліотеках України, де громадяни мають можливість отримати інформацію органів державної влади та дізнатись, яким чином можна долучитись та впливати на законодавчий процес.

 

Мережа Пунктів Доступу Громадян до офіційної інформації органів державної влади (ПДГ) у бібліотеках України почала створюватися за проектом Української бібліотечної асоціації у межах грантової діяльності з Програмою сприяння Парламенту України ІІ (ПСП ІІ) з 2009 року за підтримки Агенства США з міжнародного розвитку (USAID). Станом на 10 липня 2013 року Пункти Доступу Громадян (ПДГ) діють у 881 бібліотеці створюючи Мережу ПДГ, яка охоплює всі регіони України (http://pdp.org.ua/caps) Етапи реалізації проекту в Україні:

І етап: травень 2009 – березень 2010. Проведення регіональних тренінгів для працівників районних і міських публічних бібліотек, учасниками яких були і бібліотекарі волинських книгозбірень, які згодом приєдналися до мережі ПДГ. Серед них – Луцька, Горохівська, Ківерцівська, Камінь-Каширська центральні районні бібліотеки, Нововолинська центральна міська (http://knyga2012.blogspot.com/).

ІІ етап: травень 2010 – лютий 2011. Залучення до мережі ПДГ бібліотек, які стали учасниками програми ”Бібліоміст” і отримали комп’ютерну техніку.

ІІІ етап: лютий 2012 – вересень 2012. Оптимізація мережі ПДГ і її подальше розширення із залученням бібліотек – переможців програми ”Бібліоміст” та освітянських бібліотек з метою сприяння розбудові правового суспільства. Учасником мережі стала Ратнівська центральна районна бібліотека.

 

Волинська ДОУНБ ім. Олени Пчілки приєдналася до мережі ПДГ в грудні 2011 року, а облаштування пункту відбулося в квітні 2012 року після придбання комп’ютера для цієї мети. ПДГ у бібліотеці – це комп’ютерне місце з підключенням до Інтернету, де можна отримати інформацію про діяльність органів влади будь-якого рівня. Пункт оформлений рекламними матеріалами, інструкціями-порадами щодо здійснення пошуку інформації. Розгорнута виставка-перегляд видань Програми сприяння Парламенту ІІ (ПСП ІІ), які систематично надходять до бібліотеки поштою. Є також доступ до повнотекстових матеріалів, які надсилаються Програмою засобами електронного зв’язку щоденно. Перелік цих матеріалів містить інформаційний стенд, розташований поруч. До послуг користувачів довідковий фонд правничої літератури, а також видання, які входять до сектору юридичної літератури відділу.

 

Створення ПДГ у бібліотеці сприяє поширенню правової освіти серед громадян, а сам напрямок цієї діяльності поповнює перелік інноваційних послуг сучасної бібліотеки, які відповідають потребам сьогодення.

 

23 січня 2013 року на базі ПДГ відкрито виїзну громадську приймальню Головного управління юстиції у Волинській області з надання безоплатної первинної правової допомоги.

Прийом громадян відбувається щосереди з 15.00 до 17.00:

*перша, третя – фахівцями Головного управління юстиції;

*друга, четверта – фахівцями юридичної клініки „Ad Astra” Волинського державного університету імені Лесі Українки