Волинська державна обласна універсальна наукова бібліотека імені Олени Пчілки

Діяльність кіноклубу Docudays UA

Діяльність кіноклубу Docudays UA при Волинській державній обласній універсальній науковій бібліотеці імені Олени Пчілки

 

10 грудня 2015 р. відбулося відкриття кіноклубу Docudays UA при Волинській державній обласній універсальній науковій бібліотеці імені Олени Пчілки. Бібліотека взяла участь у спільному конкурсі Міжнародного фестивалю документального кіно про права людини Docudays UA та Програми «Бібліоміст», і як результат увійшла в число переможців. Мета проекту – засобами кіномистецтва привернути увагу українського суспільства до проблем правової освіти, сприяти розвитку відкритого діалогу про права людини та їх розумінню.

Кіноклуб входить до мережі кіноклубів медіапросвіти з прав людини Docudays UA. Він надає унікальну можливість проводити покази документальних фільмів з колекції фестивалю, поєднуючи цікаві стрічки та правовий зміст, що дає людині знання про свої права, вміння ними користуватися та захищати. На перегляди запрошуються усі бажаючі – ні вікових, ні інших обмежень не існує.

Традиційно після показу відбувається обговорення фільму, під час якого учасники обмінюються думками та враженнями, намагаються дати відповіді на поставлені проблематикою фільму запитання. Особливістю клубу є те, що в обговорені беруть участь експерти з питань захисту прав людини, юристи, адвокати. Наразі, фільмотека клубу нараховує 10 документальних стрічок, які охоплюють різноманітні теми – права дитини (фільми«Трудний»режисера Дмитра Тяжлова та «Абетка» режиссера Мадлі Ляєне), соціалізацію ромського населення («Ромська мрія» режисера Романа Бондарчука), проблеми людей з особливими потребами («Тілом і душею» режисера Матьє Брона, «Пощо, маловірна?!» режисера МатвєяТрошинкіна), дискримінацію ВІЛ-інфікованих («Грішна хвороба» режисера Яна Яап Кейпера) та інші.

Кіноклуб також може проводити виїзні перегляди за домовленістю з навчальними закладами, школами.