Волинська державна обласна універсальна наукова бібліотека імені Олени Пчілки

Діяльність Центру європейської інформації

Діяльність Центру європейської інформації

Створений за проектом МФ "Відродження” «Європейська Україна» у 2005. Впродовж 2005-2013 рр. у бібліотеці спільно з Центром громадських організацій Волині «Наша справа» у кілька етапів впроваджувався проект «Україна Європеська – діяльність Центру ЄІ в м. Луцьку». Змістом діяльності Центру ЄІ було системне надання інформації про Європейський Союз та євроінтеграцію в регіоні шляхом організації інформаційних кампаній та консультаційної допомоги безпосередньо в ЦЄІ у бібліотеці.

У 2014 році активність Центру ЄІ зросла в якості офіційного члена Мережі центрів Європейської Інформації України. До офіційних партнерів проекту долучилася Волинська обласна громадська організація ”Фундація розвитку громад”, урізноманітнилися заходи європейської тематик, продовжувалася організація роботи Шкільних Європейських клубів.

У вересні 2015 році Центр ЄІ долучається до реалізації нового проекту Української бібліотечної асоціації«Все про Європу: читай, слухай, дізнавайся в пунктах європейської інформації» в рамках програми Європейського Союзу «Еразмус+(Жан Моне)».

Проект передбачає розширення мережі центрів європейської інформації (ЦЄІ), створених на базі більшості обласних універсальних наукових бібліотек за підтримки Міжнародного фонду «Відродження» протягом 2005-2008 років, і відкриття в містах і районах по всій Україні пунктів європейської інформації (ЄІ), інформаційно-методичне забезпечення бібліотекарів щодо їхньої діяльності та активізацію роботи бібліотек з популяризації європейських цінностей.

Проект триватиме три роки, організаційно-методичну підтримку діяльності новоутвореним пунктам на Волині (Любомльська районна бібліотека, обласна бібліотека для юнацтва, бібліотека Луцького національного технічного університету) здійснюватиме Центр ЄІ, що в обласній універсальній науковій бібліотеці імені Олени Пчілки.