Волинська державна обласна універсальна наукова бібліотека імені Олени Пчілки

Родові гнізда Драгоманових-Косачів: їх устрій та культура

Скрипка Т. О. Родові гнізда Драгоманових-Косачів: їх устрій та культура / Т. О. Скрипка. – Київ : Темпора, 2013.– 655 с.: портр. , фот. , іл.

Видання розкриває перед читачем духовне середовище й культурну атмосферу маєтків родини Драгоманових-Косачів як осередків української традиції та аристократичної культури кінця ХІХ – поч. ХХ ст. У книзі уведено в обіг нові джерела, використано друковані та рукописні мемуари, епістолярій власників садиб, членів їхньої родини та оточення. Подано понад півтисячі унікальних фотографій, більша частина яких знаходиться у приватних колекціях у США, Канаді, Швейцарії та Росії, в оформленні використано і сторінки родинного альбому О. П. Косач. «Родина Драгоманових-Косачів – найяскравіший конгломерат інтелектуалів, маркою яких був високий духовний аристократизм, органічно поєднаний з демократизмом, та унікальний приклад культурно-історичної тяглості в українському суспільстві впродовж цілого століття, що охоплює життя чотирьох поколінь», – відмічає автор видання.

Альбом-дослідження Тамари Скрипки «Родові гнізда Драгоманових–Косачів» приватного видавництва «Темпора» здобув найвищу оцінку серед біографістики 2013 року. Видання є надзвичайно цінними в колекції краєзнавчого фонду бібліотеки і буде цікавим як дослідникам видатної родини, так і студентам та пересічним читачам.