Волинська державна обласна універсальна наукова бібліотека імені Олени Пчілки

Директор бібліотеки

 
Стасюк Людмила АнтонівнаПрофесіоналізм, відданість справі, освіченість, велика ерудованість, креативність – якості, притаманні Людмилі Антонівні Стасюк, директору Волинської державної обласної універсальної наукової бібліотеки імені Олени Пчілки, заслуженому працівнику культури України. 
 
Л.А.Стасюк народилася 1955 року в смт Демидівка на Рівненщині. З 1976 р. після закінчення Київського державного інституту культури понад 13 р. працювала у Волинській обласній бібліотеці на різних посадах, пройшовши шлях від простого бібліотекаря до завідувача науково-методичного відділу. Старанність, професійні здібності Л.Стасюк приводять її у 1989 р. до обласного управління культури на посаду інспектора. 1996-1999 – роки керівництва Волинською обласною бібліотекою для дітей. У 1999 р. Л.Стасюк знову повертається до своєї рідної обласної наукової бібліотеки, а в 2001 році призначається її директором. У керованій нею установі завдяки активній проектній діяльності відбуваються процеси модернізації та впровадження новітніх інформаційних технологій. Так у 2001 р. за сприяння Посольства США в Україні відкривається Інтернет-центр. Упродовж 2004-2010 рр. формується електронний каталог, створюються Центр ЄІ, ІЦ ”Вікно в Америку”, бібліотека долучається до корпоративного проекту ”Історична Волинь”, створюється регіональний тренінговий центр за програмою ”Бібліоміст”. Активна громадська позиція Л.Стасюк привела до утворення в бібліотечному середовищі Волинського обласного відділення УБА, під егідою якого в 2011 році встановлений перший в Україні пам’ятник Олені Пчілці.
 
Комунікабельна, відкрита до спілкування директор Л.Стасюк трансформувала бібліотеку в культурний осередок, де проходять художні виставки, літературні вечори, презентації, зустрічі з непересічними особистостями, творчою молоддю, зібрання культурно-мистецьких товариств. Людмила Антонівна зуміла запалити нову іскру в житті колективу, залучивши до співпраці громадські організації і об’єднання молоді, людей поважного віку. Налагодила партнерські стосунки з органами юстиції та правозахисними організаціями, що привело до відкриття в установі громадської приймальні з надання безоплатної правової допомоги. До послуг віддалених користувачів – он-лайн консультації юристів віртуальної приймальні, що діє у книгозбірні.
 
Людмила Антонівна – людина вражаючої ерудиції, високого професіоналізму – активно працює над нарощенням інтелектуального потенціалу бібліотек області, вдосконаленням бібліотечного обслуговування і перетворенням книгозбірень в освітні та культурно-інформаційні осередки громад.
Л.Стасюк є членом ради з питань видавничої справи, журі конкурсів ”Світ волинської книги” та молодих літераторів, комітету з присудження обласних мистецьких премій.
 
Сумлінна праця Людмили Антонівни і вагомий внесок в розвиток бібліотечної справи відзначені численними нагородами: значком Міністерства культури СРСР і ЦК профспілки працівників культури ”За відмінну роботу” (1990), цінним подарунком Президента України з нагоди 10-ї річниці Незалежності України (2001), Почесною відзнакою Міністерства культури і мистецтв України ”За багаторічну плідну працю в галузі культури” (2005), багатьма відзнаками органів місцевої влади. Найвищу нагороду – звання ”Заслужений працівник культури України” – отримала Людмила Антонівна Стасюк у 2011 році з нагоди Всеукраїнського дня бібліотек.