Волинська державна обласна універсальна наукова бібліотека імені Олени Пчілки

Відділи бібліотеки

Відділи бібліотеки

Відділ зберігання основного фонду.

Забезпечує збереження літератури та надає її для використання у відділах обслуговування. У відділі є фонд рідкісних і цінних видань, колекції подарованих видань, обмінний фонд. Працює сектор гігієни і реставрації, який здійснює палітурні роботи.

Відділ міського абонементу.

Здійснює обслуговування літературою з різних галузей знань шляхом видачі її додому жителям м. Луцька. В структуру відділу входить сектор зведеного статистичного обліку, реєстрації читачів і контролю, який проводить електронну реєстрацію та щорічну перереєстрацію користувачів, видає ламіновані читацькі квитки. Блог http://abonementa11.blogspot.com/

 

Відділ літератури з питань мистецтва.

Зосереджує в своїх фондах нотно-музичні видання, альбоми, книги та періодичні видання з мистецтвознавства. Створює електронну базу даних нот та аудіовізуальних матеріалів. Блог http://tayanaburm.blogspot.com/

Науково-методичний відділ.

Спрямовує свою діяльність на допомогу розвитку і збереженню бібліотечних ресурсів, професійному зростанню кадрів бібліотек регіону. Користувачі бібліотеки одержать у відділі літературу з бібліотекознавства, методико-бібліографічні матеріали. Блог: http://metod-metodust.blogspot.com/

Відділ комплектування фонду.

Займається поточним комплектуванням та докомплектуванням бібліотечного фонду і забезпечує його облік. Веде електронну інвентарну книгу, здійснює передплату періодичних видань в ЕБД Комплектатор.

Відділ обробки літератури і організації каталогів.

Здійснює наукову і технічну обробку документів, організацію читацьких і службових каталогів, електронну базу даних книг.

Блог: http://indentkn.blogspot.com/

Інформаційно-бібліографічний відділ.

Допомагає користувачам отримати інформацію про наявність у фонді конкретного документу, підібрати літературу за темами, галузями знань, виконує бібліографічні довідки з використанням електронних баз даних, Інтернету. Створює електронну базу даних періодичних видань та статей із них, веде систематичну картотеку статей.

Відділ виробничої літератури.

Обслуговує виданнями з питань промислового та сільськогосподарського виробництва, будівництва, транспорту, зв’язку, торгівлі, служби побуту, тощо. Створює електронну базу даних статей із журналів. При відділі працює клуб ”Волинська бджілка”. Блог: http://viddilliteratury.blogspot.com/

Відділ документів іноземними мовами.

Пропонує користувачам видання 91 мовою, зокрема, польською, німецькою, англійською, французькою, іспанською, італійською. Є довідково-бібліографічний апарат відділу, в т.ч. електронна база даних. У структурі відділу інформаційний центр «Вікно в Америку».

Блог інформаційного центру: http://woalutsk5.blogspot.com/

Блог відділу: http://inozemnyj.blogspot.com/;

Відділ автоматизації і комп’ютерних бібліотечних технологій.

Впроваджує автоматизацію бібліотечних процесів, забезпечує технічне обслуговування комп’ютерної мережі. У його структурі:

Інтернет-центр– створений за сприяння Посольства США в Україні. Надається доступ користувачам бібліотеки до ресурсів мережі Інтернет, консультації щодо пошуку інформації.

Тренінг-центр – створений у рамках програми „Глобальні бібліотеки „Бібліоміст-Україна”. Здійснюється навчання для бібліотекарів з питань упровадження нових бібліотечних послуг з використанням вільного доступу до Інтернету, проводяться тренінги для користувачів з основ комп’ютерної грамотності та роботи в мережі Інтернет, забезпечується вільний доступ до Інтернету у визначені дні.Блог: http://tcentrlutsk.blogspot.com/

Відділ читальних залів.

Надає користувачам документи суспільно-політичної тематики, з економіки, психології, педагогіки, природознавства, літературознавства, художні твори. Працюють сектор періодичних видань, МБА, пункт доступу громадян до інформації органів державної влади (ПДГ). Ведеться електронна база назв періодичних видань, передплачених бібліотеками м. Луцька.

Блог: http://chutalnuku.blogspot.com/

Відділ краєзнавчої роботи.

Формує краєзнавчий фонд та фонд місцевих видань, веде зведений краєзнавчий каталог. Видає щорічний „Календар знаменних і пам’ятних дат Волині”, щоквартальний поточний бібліографічний покажчик ”Літера про Волинь”, інші бібліографічні посібники. Організовує електронні бази даних „Краєзнавство” та „Історична Волинь”. Блог: http://kraeznavchiy.blogspot.com/

Відділ наукової медичної літератури.

Здійснює бібліотечно-інформаційне обслуговування медичних працівників закладів охорони здоров’я і інших категорій читачів, діяльність та інтереси яких пов’язані з медициною та здоров’ям людини, медичної науки та практики, організації охорони здоров’я. У фондах зберігаються видання медичного характеру та суміжних дисциплін. До послуг користувачів – абонемент та читальний зал. Забезпечує використання книг, періодичних видань та інших носіїв інформації(інформаційні листи, протоколи, методичні рекомендації). Використовує методи колективного і індивідуального інформування в режимі вибіркового розповсюдження інформації (ВРІ) про нові надходження, а також шляхом підготовки щоквартальних поточних бібліографічних списків. Створює електронну базу даних в програмі ІРБІС з питань медицини. Організовує книжкові виставки, тематичні полички, перегляди літератури, бесіди, години здоров’я. Ведеться довідковий апарат: предметний, алфавітний та систематичний каталоги; алфавітно-предметний покажчик до систематичного каталогу, картотека методичних рекомендацій.

Блог: https://medblogeer.blogspot.com/